Ułatwienia dostępu

11 września w naszej bibliotece w Smolcu zainaugurowaliśmy nowy cykl zajęć dla dzieci pt. „Małe i duże literackie podróże”, podczas których świętowaliśmy 130 rocznicę urodzin Marii Kownackiej, autorki uwielbianego przez najmłodszych „Plastusiowego Pamiętnika”. Wspólnie czytaliśmy fragmenty książki, by lepiej zrozumieć i polubić lekturę. Przybliżona została postać autorki oraz wspomniano o otrzymanym przez nią Orderze Uśmiechu. Dzieci miały okazję przenieść się w magiczny świat małego ludzika z plasteliny, który mieszka w piórniku Tosi. Wzięły udział w mini quizie, którego efektem było jego umieszczenie Plastusia na tablicy. Układały również zdania z rozsypanki wyrazowej i tworzyły własne zeszyciki, inspirując się przeczytanym fragmentem tekstu. Wszystkie prace były niezwykle pomysłowe i pełne kolorów! Zeszyciki jeszcze będą przydatne na kolejnych spotkania przy lekturach. Do zobaczenia w bibliotece.