Zuchy z 1 Drużyny Harcerskiej "Płomienie" w bibliotece w Smolcu

Wczoraj w Smolcu odbyły się wyjątkowe, bo pierwsze w nowym roku szkolnym zajęcia dla Zuchów z 1 Drużyny Harcerskiej "Płomienie". Dzieci miały okazję poznać fascynujący świat mangi!
Co się działo?
Na początku zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest manga, skąd pochodzi i jakie są jej charakterystyczne cechy. Miały okazję przeczytać fragmenty popularnych mang dostosowanych do ich wieku i próbowały swoich sił w rysowaniu postaci z mangi inspirując się podręcznikowymi kursami rysowania mangi. Dodatkowa zabawa literami pozwoliła dzieciom wkroczyć w świat logicznego myślenia. Efekty były niesamowite!
Zajęcia w naszej bibliotece wprowadziły Zuchy w świat japońskiej kultury, ale także rozwinęły ich kreatywność i umiejętności rysunkowe. Była to również świetna okazja do integracji i wspólnej zabawy. Dziękujemy !

20240909155349